Huzurevi Kapasitesini arttırıyor.

Yayınlanma Tarihi: 06 Kasım 2013

Soma Huzurevine ilave odalar yapılmaya başlandı. Huzurevine olan taleplerin artması nedeni ile Huzurevi kapasite artırımına gitti. 50 yaşlıya hizmet veren Soma Huzurevi çatı katına 12 oda ilave ederek sayısı 70’e çıkarmayı amaçlıyor.
Soma Sağlık Sosyal Eğitim Vakfı’nın (SOSEV) katkıları ile yapılan Huzurevindeki yoğunluğu azaltmak ve dışarıdan gelen taleplere cevap verebilmek için ek odalar yapılmaya başlandı.
Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Cafer Öcal, SOSEV yönetiminden Mustafa Baş ile birlikte Huzurevine yapılan ek inşaatı inceledi. Çalışmalar hakkında Huzurevi Müdürü Mustafa Öztürk’ten bilgi alan Kaymakam Atçı ‘Tuğla mı daha ağır yoksa priket mi’ diye inceledi. Priketi eline alan Atçı ağırlığını tarttı.
Zemin + 2 kat olarak inşaa edilen ve çatısının örtülmesi ile birlikte 50 yaşlıya hizmet veren Soma Huzurevi konumu ve ihtişamı ile herkese ev sahipliği yapmaya başlamıştı. Odalarında tek ve 2 kişinin rahatlıkla kalabildiği şekilde dizayn edilen Soma Bakım ve Huzurevine Soma ve çevre il ve ilçelerden büyük bir talep oluyordu. Taleplerin karşılanmasında büyük bir sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Huzurevi Müdürü Mustafa Öztürk ‘Huzurevimiz 50 kişi kapasiteli yapılmıştı. Ancak gelen talepler üzerine geniş odalarımızda 2 yaşlımızın rahatlıkla kalabilmesi için düzenlemiştik. Şuan 58 yaşlımıza hizmet veriyoruz. Ancak taleplere yeterince cevap veremiyoruz. Çatımızda 12 oda yapılması için Vakfımızla birlikte çalışmalara başladık. Odalarımız tamamlandığında ise toplam 70 yaşlımıza hizmet vereceğiz. Duvarlar örüldü ve ince sıva işlerine başlandı. Kısa süre içinde bu katımızı da devreye sokmayı planlıyoruz.’dedi.
Kaymakam Bahattin Atçı ise ‘Çok güzel bir bina yapılmış. Çatının değerlendirilmesi ise güzel. Bina yeri itibari ile çok güzel. Soma ayaklarınızın altında böyle güzel bir binada insan ömrünün son günlerini güzel geçirmek ister. Bu nedenle buraya karşı bir talep olması muhtemeldir’ dedi.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ