Oryantring Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Vakfımıza Ziyareti

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2012

Vakfımızın daveti üzerine Oryantring Federasyonu Manisa İl temsilçisi Sn. Özgür MORBEL,Süleyman KOLLU, Nagihan KAYA, Serdar ÇENGİL Eylül ayında ilk defa bir oryantiring yarışmasına ev sahipliği yapan Soma bu sporla ilgili hedef büyüttü.

Oryantiring Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Özgür Morbel ve Akhisar Oryantiring üyesi il hakemi ve antrenörleri pazar günü makamında kabul eden Soma Belediye başkanı Hasan Ergene, Soma’da oryantiring sporunun gelişmesine tam destek vereceklerini belirtti.
Oryantiring sporunun toplumun her kesimine hitap eden ve tesis gerektirmeyen bir spor olduğunu ifade eden Ergene, Soma’da geçen aylarda yapılan oryantiring yarışının çok büyük ilgi ve beğeni topladığını belirterek, ” Çok fazla tesis gerektirmeyen çok yönlü bir spor olan oryantiring sporu, halkın spora katılımı, gençlerin spor kültürü ile beslenmesi, özellikle oyun çağında olup bilgisayar başında hareketsizlikten vücut yapıları bozulan çocukların spora ve sağlıklı yaşama kazandırılması bakımından çok önemli. Soma Belediyesi olarak bu spora her türlü desteği yapma taraftarıyız. Biz belediye olarak toplum yararına olan her projede olduğumuz gibi bu sporun ilçemizde yapılması konusuna da sıcak bakıyoruz. Sizlerin değerli katkıları ile bu sporun soma halkı tarafından kazanılacağı görüşündeyim.” dedi. Manisa il temsilcisi Özgür Morbel; “ekibimizle birlikte Soma Sağlık ve eğitim kültür vakfı’nın davetlisi olarak geldiğimiz Soma’da sabah saatlerinden beri yaptığımız saha incelemelerinde Oryantiring sporu için oldukça uygun arazi yapısına sahip olduğunu gördük.
Haritasının çizilmesi için etüd ettiğimiz baraj gölü ve çevresindeki ormanlık arazi Kısa ve uzun parkur yarışmaları, antrenman ve hazırlık gibi her türlü etkinliğe uygun. Türkiye Şampiyonasında, çevre dinamiklerini de kullanarak 1300-1500 yarışmacıyı ağırlayabilecek kapasitede. Bu avantajları kullanan Soma’nın oryantiring sporu ile sosyal , kültürel ve sportif gelişimine faydalı olacağı gibi , kömür den sonra Oryantiring ile de Türkiye ‘ye adını duyuracaktır. Bölge insanının spora kazandırılması yanında ilçenin ve yakın yerleşim yerlerinin tarihi ve turistik yerlerinin tanıtılması noktasında gelişim kat edeceğine ve bu sporun cazibe merkezi olacağına inanıyorum. Biz ekip olarak, federasyonumuzun da desteği ile eğitim, bilgilendirme, alt yapının
oluşturulmasında danışmanlık gibi her türlü desteği severek vermeye hazırız. Belediye Başkanı Sayın Hasan Ergene’ye göstermiş olduğu yakınlık ve destekten dolayı şahsım ve temsil ettiğim Federasyonumuz adına teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi.
Yapılan görüşmelerden sonra teknik alt yapının hazırlanması için birlikte ortak çalışmaya karar verildi.
Toplantıya Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ev sahipliği yaparken, Oryantiring İl temsilcisi Özgür Morbel, Soma İlçe temsilcisi Kadriye Oran, SOSEV (Soma sağlık eğitim kültür vakfı) temsilcisi Ali Subaşı, Oryantiring il hakem kurulu üyeleri Nagehan Kaya, Süleyman Kollu, Serdar Çengil katıldılar.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ