Sivil Toplum Örgütlerinde Güç Birliği

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2008

SOSEV önderliğinde toplanan dernekler güç birliği yaptı. SOSEV tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. SOSEV’den yapılan açıklama şöyle

Bilindiği üzere Soma yeni ve modern bir huzurevi kazanma yolunda çok önemli bir mesafe kaydetmiştir. Devlet  Vakıf işbirliği ile yaptırılmakta olan yeni Huzurevi binamızın kaba inşaatı tamamlanmış durumdadır. Bundan sonra bitime kadar gerçekleştirilecek inşaat süreci vakfımız SOSEV tarafından tamamlanmaya çalışılacaktır. Bu aşamada hayırsever kişi ve kurumların katkılarına ihtiyaç duymaktayız. Bize göre Soma için önemli bir kazanç olacak bu binada, küçük de olsa bir katkım olsun diyecek tüm hayırsever yurttaşlarımızın desteklerini beklemekteyiz.
Bu noktada demokratik kitle örgütlerinin desteğini çok önemsemekteyiz. Aslında yalnızca bu noktada değil Soma’yı ilgilendiren tüm konularda bu kuruluşların fikir alışverişinde bulunmasından ve işbirliği yapmasından yanayız. Belli periyotlarla bu örgütlerin temsilcilerinin toplanmasının doğru ve verimli bir hareket olacağı düşüncesini taşımaktayız.
Bu düşüncelerimizi açıklamak ve başta huzurevi binamız olmak üzere bundan sonrası için de işbirliği kapılarını açık tutmak amacını aktarabilmek için Somadaki demokratik kitle örgütleri ile bir toplantı yaptık. Kendilerinden, Huzurevi binamızla ilgili olarak üyelerini bilgilendirmesi ve katkı için teşvik edilmesi konusunda destek istedik. Aşağıda isimleri yazılı örgütlerin temsilcileri bu konudaki iyi niyetlerini bildirerek ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini söylediler. Bu durumun vakfımız için itici bir güç ve moral kaynağı olduğunu belirtmek isteriz. Katkısını veren aşağıdaki örgütlere teşekkür eder, tüm Soma kamuoyuna saygılarımızı sunarız.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ, TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ SOMA ŞUBESİ, SOMA HUZURLU YAŞAMI VE ASYİŞİ, DESTEKLEME DER., TÜRKİYE İŞ EMEK DUL VE YETİM CEM.DER. SOMA ŞB. ,KÖMÜR ÜRETİCİSİ VE SATICILARI DER., HACIBEKTAŞ KÜLTÜR VE TANITMA DER.SOMA ŞB., SOMA SPASTİK ÖZÜRLÜLER DER., TÜRKİYE YARDIMSEVERLER DER., SOMA ŞB., SOMA İŞADAMLARI DER. , SOMA EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ, SOMA MUSİKİ DER., SOMA KADIN PLATFORMU DERNEĞİ, DOĞAL HAYATI VE ÇEVRE KORUMA DERNEĞİ

 

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ