El Birliği Gönül Birliği ile Burdayız

Yayınlanma Tarihi: 07 Mayıs 2008

Özürlüler haftası ve Vakıflar haftası nedeniyle Huzurevinde program düzenlendi. Programda SOSEV vakfı tarafından yaptırılan huzurevi inşaatı ile ilgili katılımcılara bilgiler verildi. Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünce özürlülere yönelik açılan kursta yapılanlar sergilendi. Daha sonra huzurevi inşaatı yerinde gezilerek incelendi.

Kaymakam Mehmet Öklü konuşmasında devlet vatandaş işbirliği ile bir çok projenin gerçekleştirildiğini dile getirerek; “Atalarımızın yolundan giden bizlerde zamanında kurulmuş olan SOSEV vakfı için onur. Devam ettirenlerde aynı onuru taşıyorlar. Devletin imkanları milletin imkanları birleşerek, devlet vatandaş işbirliği ile gayet güzel hizmetler veriliyor. Burayı ilk ziyaret ettiğimde burada pırıl pırıl insanların barındırıldığını o günkü yöneticileri hala devam eden arkadaşlarımızı, onlara destek olan sivil toplumlarımızı candan teşekkür etmiştim. Aynen şimdi bu duygularım devam ediyor. Burada barınan insanların bu şekilde barınması toplumun en duyarlı bölümünün burada hizmete tabi tutulması bizlere övünç veriyor. Bu huzurevi hizmetimizin başlamasında ve devamında Valimizin ve Özel idaremizin büyük gayretleri vardır. Gelen 2 yüz küsür milyar paraya ilave yapıp kaba inşaatı teslim ettiler. Bizler kurum ve kuruluşlarımızın az miktardaki katkılarını burada çoğaltarak bir havuz oluşturarak yine ilerideki hizmetlere varız diyoruz. El birliği ile gönül birliği ile burdayız diyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Hasan Ergene konuşmasında; “Soma’da çok güzel bir proje hayata geçiriliyor. Biz bu proje ile gurur duyuyoruz. İnşaatımız çok hızlı başladı, gayet güzel ilerliyor. Geçmişi yaşayan büyüklerimizin bize yol göstermesi bugünün yöneticilerinin yakın iş birliği rekabete girmeden herkesin dağarcığında ne varsa çekinmeden ortaya koymasının neticesidir bu. O bakımdan ben çok mutluyum. Şimdiye kadar katkı koyanlara ve şimdiden sonra katkı koyacaklara teşekkür ediyorum” dedi.

SOSEV Başkanı Mustafa Bayraktar huzurevi inşaatı ile ilgili bilgiler verdi. İnşaatın yapımı sırasında ve sonrasında yardımda bulunarak oda yaptırmayı taahhüt edenlere teşekkür etti. Bayraktar konuşmasının sonunda;”2004 yılından bu yana her zaman sorunlarımız çözen ve destek olan Kaymakamımız Mehmet Öklü’ye, İlk binamızı bağışta bulan Faik Özdemir’e, binamızın kum, çimento ve 5-6 kadar oda yaptıracak kadar yardımda bulunan Soma Belediyesine, Bir odanın yapımını üstlenen Soma müftüsü ve Diyanet çalışnları ile cami yaptırma derneklerine, her türlü derdimizi çözmek adına Nakliyeciler kooperatifi başkanına, ELİ çalışanlarına, SEAŞ çalışanlarına, ELİ Müessese müdürlüğümüze, vakfımıza dükkan hediye eden Hüseyin Çıplak’a ismini vermek istemeyen 3 kişiye de huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ