Sosev’in Yeni Binası Huzurevine Tahsis Ediliyor

Yayınlanma Tarihi: 18 Ekim 2012

Soma Sağlık Sosyal ve Eğitim Vakfı’nın (SOSEV) öncülüğünde ve hayırsever vatandaşların katkıları ile yapılan özel eğitim hizmet binası, Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne devrediliyor.

Soma Sağlık Sosyal ve Eğitim Vakfı’nın (SOSEV) öncülüğünde ve hayırsever vatandaşların katkıları ile yapılan özel eğitim hizmet binası, Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne devrediliyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Soma Sağlık Sosyal ve Eğitim Vakfı Başkanı Mustafa Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri, binanın daha önce özel eğitim hizmet binası olmasının düşünüldüğünü, fakat yeni eğitim sistemi ile birlikte bu binanın eğitime uygun olmaması nedeniyle Huzurevi’ne devredileceğini açıkladı.

VAKFIN MENFAATLERİNİ DE GÖZETMEK DURUMUNDAYIZ

Soma Huzurevi’nin kapasitesinin dolu olması ve yaklaşık 20 kuşunun de sıra beklemesi nedeniyle kendilerinden buranın istendiğini belirten Bayraktar, “Konuyla alakalı yönetim kurulumuzdan olur kararı çıktı. Valimiz ve milletvekillerimiz ile görüştük, onlar da olumlu bir cevap verdiler. Bugün Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz gelecek. Protokol ile ilgili şartları konuşacağız. Vakfımızın menfaatlerini de gözetmek durumundayız” dedi.

YAŞLILARIN BİR KISMI ŞEHİR MERKEZİNE ALINACAK

Soma Huzurevi’ndeki sorundan da bahseden Bayraktar, “Burada kapasite dolu olması nedeniyle buranın da verilmesi durumunda yatalak yaşlılar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalacak. Durumu iyi olanlar ise şehir merkezindeki Sosev’in yeni binasına aktarılacak. Orada kendi ihtiyacını karşılayan yaşlılarla ağır yatalak yaşlıların bir arada olması bazı sorunları beraberinde getiriyor. Durumu iyi olanlar ağır olanları görünce yarında ben de bunlar gibi olacağım gibi düşüncelere kapılarak moralmen kötü oluyorlar” dedi.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ